Понеділок, 29.04.2024, 15:32Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РУЮ
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» МЕНЮ

» КАТЕГОРІЇ
УЧАСНИКИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ [4]
ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ [13]
ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА [5]
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА - ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ [0]
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ [6]
ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ, ЗА ЯКИМИ БОРЖНИК ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ОСОБИСТО ВЧИНИТИ ПЕВНІ ДІЇ [3]
ЗАХИСТ ПРАВ СТЯГУВАЧА, БОРЖНИКА ТА ІНШИХ ОСІБ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ [0]
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ [0]
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННЮ [5]
ПЕРЕЛІК видів майна громадян, на яке не може бути звернено стягнення [1]

» НАШ БАНЕР


Код банера

» СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» ФОРМА ВХОДУ

Головна » Статті » ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Примусове виконання постанов у справах про адміністративне правопорушення в сфері безбеки ДР
 

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері безпеки дорожнього руху" № 586-VI від 24.09.2008., в ряд нормативних актів було внесено суттєві зміни. Однією з них, що набула найбільшого резонансу, стало нововведення  щодо подвоєння  суми адміністративного штрафу, при його примусовому стягненні.  Це положення закріплено

підпункту 67 пункту 2 розділу І цього , й набрало чинності з 1 січня 2009 року .

 

«67) статтю 308 доповнити частиною другою такого змісту: 

     "У порядку  примусового  виконання  постанови  про  стягнення штрафу    за   вчинення    адміністративного   правопорушення   з правопорушника стягується: 

     подвійний розмір штрафу,  визначеного  у  відповідній  статті цього Кодексу; 

     витрати на  облік зазначених правопорушень.  Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України";»

 

Зважаючи на вищезазначене, починаючи з 1 січня 2009 року,  стягнення   штрафу  при  примусовому   виконанні   постанови  у справі про адміністративне правопорушення здійснюється у подвійному розмірі.

 

За загальними правилами, визначеними статтею 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),  стягнення  за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України.

 

Органи, які уповноважені накладати адміністративні  стягнення , визначені у главі 17 Кодексу. Отже,  виконання   постанови  про накладення адміністративного  стягнення  здійснюється у межах, що визначаються органами, які уповноважені накладати  стягнення

 

В свою чергу,  примусове   виконання   постанови   про   стягнення  адміністративного  штрафу  покладається на органи державної виконавчої служби :

(ч.1 ст.308 КУпАП). «У разі несплати правопорушником штрафу у строк,  установлений

частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої  служби  за місцем проживання порушника,  роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.»

 

Умови і порядок  виконання  рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають  примусовому   виконанню  у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України "Про виконавче провадження".

 

Частиною другою статті 11 цього Закону визначено, що державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного  виконання  рішення, зазначеного в документі на  примусове   виконання  рішення, у спосіб і порядок, визначні виконавчим документом .

 

Таким чином, враховуючи вищезазначені положення законодавства, накладення  стягнення  адміністративних  штрафів  у подвійному розмірі можливе лише органами (посадовими особами), які винесли  постанови  про адміністративні правопорушення.

 

У випадку не зазначення суми подвійного розміру  штрафу  у  постанові  про його  стягнення , яка надсилається до органів державної виконавчої служби для  примусового   виконання , державний виконавець повинен забезпечити  примусове   виконання  такої  постанови  у спосіб і порядок визначений, виконавчим документом, тобто, стягнути суми  штрафу , що зазначена у  постанові .

 

Відповідно до внесених змін згідно зі статтею 291 вказаного Кодексу  постанова  адміністративного органу (посадової особи) у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження (опротестування) цієї  постанови , за винятком  постанов  про застосування  стягнення , передбаченого статтею 26 цього Кодексу, а також у випадках накладення  штрафу , що стягується на місці вчинення адміністративного правопорушення.

 

Скаргу на  постанову  по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення  постанови  (стаття 289 Кодексу про адміністративні правопорушення).

 

У зв'язку з чим, при винесені  постанови  про відкриття виконавчого провадження за  постановами  про адміністративні правопорушення слід звертати увагу на те, чи зазначено у таких  постановах  дату набрання чинності, оскільки ця вимога до виконавчого документа є обов'язковою (пункт 5 частини першої статті 18 Закону України "Про виконавче провадження").

 

У випадку не зазначення у  постанові  дати набрання чинності, державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження на підставі пункту 6 частини першої статті 26 Закону України "Про виконавче  провадження".

 

Що стосується порядку  виконання   постанов , то слід звернути увагу на наступні приписи чинного законодавства.

 

Строки і порядок  виконання   постанови  про накладення  штрафу  визначає стаття 307 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Так.  штраф  має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому  постанови  про накладення  штрафу , а в разі оскарження або опротестування такої  постанови  - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

 

Отже, постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути пред»явлена на примусове виконання до органу ДВС  не раніше ніж  15 днів з дня вручення копії постанови правопорушнику, та, відповідно до п.1 ч.1 ст.21 ЗУ «Про виконавче провадження» -  не пізніше ніж 3 місяці з дня її винесення, й стягнення штрафу в примусовому порядку проводиться  у спосіб і порядок, визначні виконавчим документом .

 

 

Оксана Кобель

Головний державний виконавець

ВДВС Кобеляцького РУЮ

 

Категорія: ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ | Додав: OVK (27.06.2011)
Переглядів: 2680 | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» ПОШУК

» ВДВС
Відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі

Відділи державної виконавчої служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції


»КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ






Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz