Середа, 15.05.2024, 23:52Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РУЮ
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» МЕНЮ

» КАТЕГОРІЇ
УЧАСНИКИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ [4]
ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ [13]
ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА [5]
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА - ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ [0]
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ [6]
ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ, ЗА ЯКИМИ БОРЖНИК ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ОСОБИСТО ВЧИНИТИ ПЕВНІ ДІЇ [3]
ЗАХИСТ ПРАВ СТЯГУВАЧА, БОРЖНИКА ТА ІНШИХ ОСІБ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ [0]
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ [0]
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННЮ [5]
ПЕРЕЛІК видів майна громадян, на яке не може бути звернено стягнення [1]

» НАШ БАНЕР


Код банера

» СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» ФОРМА ВХОДУ

Головна » Статті » УЧАСНИКИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

Права і обов'язки сторін та інших учасників виконавчого провадження


Поняття сторін виконавчого провадження визначено статтею 8 Закону України «Про виконавче провадження». Відповідно до ч.1 зазначеної статті сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник. 

Стягувач – це особа, яка за наявності належного виконавчого документа, виданого на її користь чи в її інтересах, звернулась до державного виконавця із заявою за захистом своїх прав або охоронюваних законом інтересів.

За виконавчим документом про  стягнення  в  дохід  держави коштів  або  про  вчинення  інших  дій  на  користь чи в інтересах держави від її  імені  виступає  орган,  за  позовом  якого  судом винесено  відповідне  рішення,  або  орган  державної  влади (крім суду),  який відповідно до закону прийняв таке рішення.  За іншими виконавчими  документами  про стягнення в дохід держави коштів або про вчинення інших дій на користь чи в інтересах  держави  від  її імені виступають органи державної податкової служби. 

Боржником є особа, у відношенні якої винесено рішення суду чи іншого органу (посадової особи), щодо вчинення нею визначених рішенням дій  ( сплатити борг, штраф, передати майно ін.) 

Як відомо, усі законодавчі акти повинні основуватись на принципах, закріплених в Основному Законі України – Конституції ,в якій стаття 57 кожному гарантує право знати свої права і обов’язки. 

На виконання цього принципу законодавець в ст. 12 Закону України "Про виконавче провадження" визначає гарантії прав громадян і юридичних осіб у виконавчому провадженні. Відтак, сторони виконавчого провадження мають право: 

ознайомлюватися  з  матеріалами виконавчого провадження,  робити з них  виписки,  знімати  копії,  заявляти   відводи   у   випадках, передбачених   цим   Законом,   оскаржувати   рішення,   дії   або бездіяльність   державного   виконавця   з   питань    виконавчого провадження   у   порядку,  встановленому  цим  Законом,  подавати додаткові  матеріали,  заявляти  клопотання,   брати   участь   у провадженні  виконавчих  дій,  давати  усні та письмові пояснення, висловлювати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають у  ході  виконавчого провадження,  у тому числі під час проведення експертизи,  заперечувати проти клопотань,  доводів  та  міркувань інших  учасників  виконавчого  провадження та користуватися іншими правами, наданими законом. 

 ЧИТАТИ ДАЛІ...

Категорія: УЧАСНИКИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ | Додав: OVK (24.03.2011)
Переглядів: 1033 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» ПОШУК

» ВДВС
Відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі

Відділи державної виконавчої служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції


»КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ






Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz