Понеділок, 29.04.2024, 14:09Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РУЮ
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» МЕНЮ

» КАТЕГОРІЇ
УЧАСНИКИ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ [4]
ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ [13]
ПОРЯДОК ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА [5]
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА МАЙНО БОРЖНИКА - ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ [0]
ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ [6]
ВИКОНАННЯ РІШЕНЬ, ЗА ЯКИМИ БОРЖНИК ЗОБОВ'ЯЗАНИЙ ОСОБИСТО ВЧИНИТИ ПЕВНІ ДІЇ [3]
ЗАХИСТ ПРАВ СТЯГУВАЧА, БОРЖНИКА ТА ІНШИХ ОСІБ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ [0]
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННІ [0]
ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННЮ [5]
ПЕРЕЛІК видів майна громадян, на яке не може бути звернено стягнення [1]

» НАШ БАНЕР


Код банера

» СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» ФОРМА ВХОДУ

Головна » Статті » ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННЮ

Відмова стягувача від примусового виконання виконавчого документа

            П.1 ч.1 ст.49 ЗУ «Про виконавче провадження» передбачено , що у випадку  визнання судом відмови стягувача від примусового виконання  рішення суду виконавче провадження закінчується.

            Виникає питання, за яких умов  настає така підстава для закінчення виконавчого провадження, та які при цьому настають наслідки  ?

В процесі виконання рішення суду, тобто коли виконавчий документ пред»явлено  до виконання в органи ДВС й за ним вже відкрито виконавче провадження , стягувач має право відмовитись   від  примусового  виконання  рішення (постанови) суду, про що подати відповідну заяву.

Статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України та саттею 372 Цивільного процесуального Кодексу України  передбачено, що заява стягувача про відмову від примусового виконання в процесі виконання рішення подається в письмовій формі державному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її до суду за місцем виконання рішення. Суд розглядає дану заяву  в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі.

За результатами розгляду заяви стягувача про відмову від примусового виконання суд може постановити ухвалу про прийняття відмови стягувача від примусового виконання і про закінчення виконавчого провадження. Суд не приймає відмову стягувача від примусового виконання, якщо це суперечить закону або порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

            У разі задоволення судом  заяви стягувача, та постанови ухвали про прийняття відмови стягувача від примусового виконання , державний виконавець закінчує виконавче провадження по примусовому виконанню рішення суду щодо якого судом  визнано відмову .

Про закінчення виконавчого провадження державний виконавець виносить  постанову,  яка  затверджується начальником відповідного органу  державної  виконавчої  служби,  якому  він  безпосередньо підпорядкованийопія  якої  у  3-денний строк надсилається сторонам та суду.

Наслідками закінчення виконавчого провадження, за умови визнання судом відмови стягувача від примусового виконання  рішення суду  є зняття    арешту, накладеного на майно боржника,  скасування інших вжитих державним виконавцем заходів примусового виконання рішення, а також провадження   інших  дій,   необхідних у  зв'язку  із  завершенням  виконавчого провадження.  Завершене виконавче провадження не  може бути розпочате знову, крім випадків, передбачених ЗУ «Про виконавче провадження».

Однак, звертаю вашу увагу на те, що  відмова стягувача від примусового виконання постанови суду , виконавчого листа чи наказу не означає його відмову  від позовних вимог або резолютивної частини постанови (рішення) суду. Відповідно до Конституції України, одним з принципів  судочинства є обов’язковість судових рішень  і, як наслідок дії даного принципу, виконавчий документ, виданий на виконання постанови (рішення) суду, має бути  виконаний боржником добровільно в будь-який час, незважаючи на прийняття судом відмови стягувача від примусового виконання постанови (рішення) суду.

 

Оксана Кобель

Головний державний виконавець

ВДВС Кобеляцького РУЮ
Категорія: ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ ПО ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННЮ | Додав: OVK (20.09.2011)
Переглядів: 7923 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» ПОШУК

» ВДВС
Відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі

Відділи державної виконавчої служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції


»КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ






Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz