Понеділок, 29.04.2024, 12:27Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РУЮ
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» МЕНЮ

» КАТЕГОРІЇ
СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ [6]

» НАШ БАНЕР


Код банера

» СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» ФОРМА ВХОДУ

Головна » Статті » ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ » СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Аліменти, як один із способів виконання обов’язку з утримання дитини
          

          Незалежно, чи перебувають батьки у шлюбі,на них покладено обов’язок утримувати дитину до досягнення нею повноліття. 

          Одним зі способів виконання обов’язку з утримання дитини є сплата одним з батьків аліментів на утримання дитини. 

          Відповідно до   Сімейного кодексу України -  аліментами є грошові кошти на утримання дитини, які: 

1) відраховуються за добровільно поданою одним з батьків заявою з його заробітної плати, пенсії, стипендії (ст. 187 СК); 

2) сплачуються добровільно одним з батьків на підставі укладеного між батьками договору про сплату аліментів (ч. 1 ст. 189 СК); 

3) стягуються з одного з батьків на підставі виконавчого напису нотаріуса у разі невиконання ним свого обов’язку за договором про сплату аліментів (ч. 2 ст. 189 СК); 

4) стягуються з одного з батьків за рішенням суду (ч. 3 ст. 187 СК). 

Як бачимо, аліменти можуть сплачуватись добровільно ,або ж стягуватись примусово .

 

Стаття 187.  Відрахування аліментів на дитину за  ініціативою   платника

 

     1. Один із батьків може подати заяву за місцем роботи, місцем виплати пенсії,  стипендії про відрахування аліментів на дитину  з його  заробітної плати,  пенсії,  стипендії у розмірі та на строк, які визначені у цій заяві.

     Така заява може бути ним відкликана.

     2. На підставі заяви одного з батьків аліменти відраховуються не  пізніше  триденного строку від дня,  встановленого для виплати заробітної плати, пенсії, стипендії.

     3. На підставі заяви одного з батьків  аліменти  можуть  бути відраховані і тоді,  коли загальна сума, яка підлягає відрахуванню на підставі заяви та  виконавчих  документів,  перевищує  половину заробітної  плати,  пенсії,  стипендії,  а  також якщо з нього вже стягуються аліменти на іншу дитину. 

Даною нормою Закону  передбачено добровільний спосіб виконання матір’ю або батьком свого обов’язку утримувати дитину шляхом сплати аліментів. Для цього платнику необхідно подати заяву за місцем роботи, (місцем виплати пенсії, стипендії) про відрахування аліментів на дитину з його заробітної плати (пенсії, стипендії) у розмірі та на строк, які вказані у цій заяві. Платник має право самостійно визначити розмір аліментів та строк їх відрахування. На відміну від примусового стягнення аліментів, що здійснюється у порядку виконавчого провадження, за заявою платника аліменти можуть бути відраховані навіть і тоді, коли загальна сума відрахувань, включаючи відрахування за іншими виконавчими документами, перевищує 50% заробітної плати.

Слід зауважити, що платник аліментів має право відкликати свою заяву у будь-який час, незважаючи на ту обставину, що визначений у заяві строк відрахування ще не закінчився. Добровільно подана заява про відрахування аліментів на дитину у разі припинення відрахувань не є підставою для примусового стягнення аліментів з платника у вказаному в заяві розмірі. У такому випадку з метою примусового стягнення аліментів на дитину їх отримувач може звернутись до суду.

 

Стаття 189.  Договір  між  батьками  про  сплату аліментів на  дитину

 

     1. Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини, які встановлені цим Кодексом.

     Договір укладається   у   письмовій   формі   і   нотаріально посвідчується.

     2. У  разі  невиконання  одним  із батьків свого обов'язку за договором  аліменти  з  нього  можуть  стягуватися   на   підставі виконавчого напису нотаріуса. 

У ст. 189 Сімейного кодексу України передбачена можливість укладення між батьками договору про сплату аліментів на дитину, у якому визначаються розмір та строки виплати. При цьому умови такого договору не можуть порушувати права дитини, передбачені чинним законодавством.

Договір про сплату аліментів укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. Основною перевагою цього способу сплати аліментів є можливість примусового виконання такого договору. У разі недотримання умов укладеного договору платником аліментів той з батьків, з ким проживає дитина, має право звернутися до нотаріуса для вчинення виконавчого напису. Договір з вчиненим виконавчим написом може бути переданий до державної виконавчої служби. У такому разі аліменти будуть стягуватись з платника примусово у порядку, встановленому Законом «Про виконавче провадження», у розмірі, передбаченому договором, без звернення до суду.


Оксана Кобель

Головний державний виконавець

ВДВС Кобеляцького РУЮ

Категорія: СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ | Додав: OVK (22.06.2011)
Переглядів: 1731 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» ПОШУК

» ВДВС
Відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі

Відділи державної виконавчої служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції


»КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ






Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz