Понеділок, 29.04.2024, 13:38Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РУЮ
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» МЕНЮ

» КАТЕГОРІЇ
СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ [6]

» НАШ БАНЕР


Код банера

» СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» ФОРМА ВХОДУ

Головна » Статті » ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ » СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Примусове стягнення аліментів у випадку, коли боржник не працює
 При надходженні до ДВС  виконавчого документа про стягнення аліментів, державний виконавець протягом  трьох  робочих днів, з дня  надходження до нього виконавчого листа ,виносить постанову  про відкриття виконавчого провадження, копію якої направляє сторонам.

За умови, що боржник працює , державним виконавцем  виконавчий лист направляється на виконання до бухгалтерії за місцем роботи боржника, де стягнення аліментів проводиться з фактичного заробітку (доходу) боржника.

У разі, якщо боржник не працював , й не отримує заробітної плати чи інших доходів, нарахування аліментів проводиться державним виконавцем  з середньомісячної заробітної плати для відповідної місцевості на підставі довідки управління статистики

Стягнення аліментів за виконавчими  листами  за  минулий  час провадиться в межах трирічного терміну,  що передував пред'явленню виконавчого листа до виконання. Проте, суд  може  звільнити   платника   аліментів   від   сплати заборгованості, яка виникла за минулий час, якщо буде встановлено,  що вона виникла внаслідок непред'явлення без поважної причини виконавчого листа до виконання особою, на користь якої присуджено аліменти.

            Якщо за  виконавчим  документом,  пред'явленим  до виконання, утримання аліментів не провадилося у зв'язку з розшуком  боржника, то  стягнення  аліментів  має провадитись за весь період незалежно від установленого  трирічного  терміну  та  досягнення  повноліття особою, на утримання якої присуджені аліменти.

Відповідно до ст. 19  СК у випадку влаштування   дитини, на утримання якої стягуються аліменти,   до   закладу   охорони  здоров'я, навчального  або іншого закладу стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням не припиняється.

Якщо   батьки  не  беруть  участі  в  утриманні  дитини, влаштованої   до   державного  або  комунального  закладу  охорони здоров'я,  навчального  або  іншого  закладу,  аліменти  на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах, в судовому порядку за заявою органу опіки і піклування. В такому випадку, за  рішенням  суду  аліменти  можуть  перераховуватися на особистий  рахунок  дитини  у відділенні Державного ощадного банку України.

При   виникненні   заборгованості   з   вини   особи,  яка зобов'язана  сплачувати  аліменти  за  рішенням  суду,   одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка  від   суми   несплачених   аліментів   за   кожен   день прострочення.

Розмір  неустойки  може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів, при цьому слід відмітити, що неустойка  не  сплачується,  якщо  платник   аліментів   є неповнолітнім.

            Відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження» контроль за своєчасністю нарахування та виплати аліментів покладено на державного виконавця. При перебуванні виконавчого листа на виконанні у органі ДВС , та за умови наявності заборгованості понад три місяці , державний виконавець надсилає запити до відповідних установ для виявлення рухомого та нерухомого майна боржника, проводить перевірку  майнового стану за місцем його проживання, і в  разі виявлення майна належного боржнику, на яке відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження» можливо звернути стягнення  -  звертає стягнення на це майно, в порядку звернення стягнення на кошти та майно боржника, визначеного цим Законом.

З  урахуванням  матеріального  та сімейного стану платника аліментів   суд   може   відстрочити   або   розстрочити    сплату заборгованості за аліментами, а також за  позовом  платника  аліментів  суд  може  повністю  або частково звільнити його від сплати заборгованості  за  аліментами, якщо  вона  виникла  у  зв'язку  з  його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.

За злісне ухилення боржника від сплати аліментів законодавством передбачено кримінальну відповідальність. Стаття 164 Кримінального Кодексу України передбачає: 

     1. Злісне ухилення  від  сплати  встановлених  рішенням  суду коштів  на  утримання  дітей (аліментів),  а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних  дітей,  що перебувають на їх утриманні, -      карається   штрафом  від  ста  до  двохсот  неоподатковуваних мінімумів  доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі на строк до двох років. 

     2. Те саме діяння,  вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -     карається  громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або виправними  роботами  на  строк  до  двох років, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років. 

     Примітка.  У  статтях  164  і  165  цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або  на утримання  непрацездатних  батьків  слід  розуміти будь-які діяння боржника,  спрямовані на невиконання  рішення  суду  (приховування

доходів,  зміну  місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного   виконавця   тощо),   які   призвели   до   виникнення заборгованості  із  сплати  таких  коштів  у  розмірі,  що сукупно складають суму виплат за шість місяців відповідних платежів.

Про ухилення від сплати аліментів свідчить ігнорування боржником викликів та попереджень державного виконавця, неявка до нього без поважних причин, приховування від нього отриманих доходів, а також приховування у разі працевлаштування даних про наявність обов'язку зі сплати аліментів від адміністрації підприємства де боржник працює і т.д.

Якщо вище зазначені ознаки присутні, то в цьому випадку державний виконавець за заявою стягувача звертається  до  правоохоронних  органів  з  поданням (повідомленням)    про    притягнення    боржника    до   кримінальної відповідальності за ст..164 Кримінального кодексу України.


Оксана Кобель 

Головний державний виконавець

ВДВС Кобеляцького РУЮ

 

Категорія: СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ | Додав: OVK (25.06.2011)
Переглядів: 5559 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» ПОШУК

» ВДВС
Відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі

Відділи державної виконавчої служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції


»КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ






Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz