Четвер, 25.04.2024, 16:07Вітаю Вас Гість | RSS
ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ КОБЕЛЯЦЬКОГО РУЮ
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
» МЕНЮ

» КАТЕГОРІЇ
СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ [6]

» НАШ БАНЕР


Код банера

» СТАТИСТИКА

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

» ФОРМА ВХОДУ

Головна » Статті » ЗВЕРНЕННЯ СТЯГНЕННЯ НА ЗАРОБІТНУ ПЛАТУ » СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ

Розмір аліментів

 
В тому випадку, коли між батьками не досягнуто  угоди про добровільну сплату  одним з них коштів  на утримання дитини , останні  можуть бути присуджені за рішенням суду у частці від доходу платника  або  у твердій грошовій сумі (ч. 3 ст. 181 СК)

З метою примусового стягнення аліментів той з батьків, хто проживає з дитиною, може звернутися до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на дитину. У своїй позовній заяві позивач має право просити суд присудити з іншого з батьків (відповідача) аліменти на дитину у певній частці від його заробітку (доходу) або, за наявності певних обставин, у твердій грошовій сумі.

У разі задоволення позову у судовому рішенні має бути, зокрема, визначено розмір присуджених аліментів та строк, протягом якого вини підлягають стягненню.

Відповідно до ч.1 ст.182 Сімейного Кодексу України  при визначенні розміру аліментів суд враховує:

     1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

     2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

     3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

     4) інші обставини, що мають істотне значення,

При цьому слід зауважити, що  частина 2 даної норми  передбачає мінімальний  розмір аліментів на одну дитину, який  не може бути меншим,   ніж   30  відсотків  прожиткового  мінімуму  для  дитини відповідного  віку, за винятком випадків, коли аліменти присуджуються у твердій грошовій сумі (В тому випадку , коли платник аліментів має нерегулярний,  мінливий  дохід, частину  доходу  одержує  в  натурі,  а  також  за наявності інших обставин,  що мають істотне значення,  суд за заявою платника  або одержувача  може  визначити  розмір  аліментів  у твердій грошовій сумі. - ч.1 ст.184 СК).

Розмір прожиткового мінімуму встановлюється ЗУ «Про державний бюджет» на поточний рік. Відповідно до Закону «Про державний бюджет на 2011 рік»  для дітей у віці до 6 років прожитковий мінімум з 01.01.2011 року встановлений у розмірі:

для дітей у віці від 6 років

з 01.01.11 р. -816 грн

з 01.04.11 р.. - 832 грн

з 01.10.11 р. - 853 грн.

з 01.12.11 р. - 870 грн.

для дітей віком  від 6 до 18 років

з 01.01.11 р. - 977 грн.

з 01.04.11 р. - 997 грн.

з 01.10.11 р. - 1022 грн.

з 01.12.11 р. - 1042 грн.

 Таким чином, мінімальний розмір аліментів становить :

для дітей у віці від 6 років

з 01.01.11 р. - 244,80 грн

з 01.04.11 р.. – 249,60 грн

з 01.10.11 р. – 255,90 грн.

з 01.12.11 р. - 261 грн.

для дітей віком  від 6 до 18 років

з 01.01.11 р. – 293,10 грн.

з 01.04.11 р. – 299,10 грн.

з 01.10.11 р. – 306,60 грн.

з 01.12.11 р. – 312,60 грн.

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі,  менше  мінімального  розміру, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром  аліментів   і  30  відсотками  прожиткового  мінімуму  для  дитини відповідного  віку.

Необхідно звернути увагу також на ту обставину, що при визначенні розміру аліментів судом враховується не тільки заробітна плата платника аліментів, але й інші види доходів, перелік яких наведений у постанові КМУ від 26 лютого 1993 р. №146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб». Серед таких доходів, зокрема, основна заробітна плата, усі види доплат і надбавок до неї, премії та винагороди, допомога по безробіттю, пенсія, стипендія, доходи від підприємницької діяльності тощо.

За рішенням суду аліменти присуджуються від дня пред’явлення позову до досягнення дитиною повноліття. Аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач надасть суду докази того, що він вживав заходів для одержання аліментів з відповідача в позасудовому порядку, але не міг їх одержати у зв’язку з ухиленням останнього від їх сплати. У такому випадку суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за три роки.

У випадку присудження аліментів на двох і більше дітей суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері або батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття. Якщо після досягнення нею повноліття ніхто з батьків не звернувся до суду з позовом про визначення розміру аліментів на інших дітей, аліменти стягуються за вирахуванням тієї рівної частки, що припадала на дитину, яка досягла повноліття .

            Якщо  повнолітні  дочка,  син  продовжують  навчання  і  у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

            Право   на   утримання   припиняється  у  разі  припинення навчання.

Право  на  звернення  до  суду  з  позовом  про  стягнення аліментів має той з батьків,  з ким проживає дочка,  син,  а також самі дочка, син, які продовжують навчання. Розмір аліментів на повнолітніх дітей визначається  в тому ж порядку, що й на неповнолітніх  , при цьому суд бере до уваги  можливість  надання  утримання  другим  з  батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Після набрання рішенням суду законної сили виконавчий лист, виданий на підставі цього  рішення, з метою примусового стягнення аліментів необхідно подати до державної виконавчої служби за місцем проживання (перебування, роботи) платника аліментів або за місцем знаходження його майна.

 Оксана Кобель

Головний державний виконавець

ВДВС Кобеляцького РУЮ

Категорія: СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ | Додав: OVK (23.06.2011)
Переглядів: 9240 | Теги: Розмір аліментів | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
» ПОШУК

» ВДВС
Відділи державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі

Відділи державної виконавчої служби районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції


»КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ






Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz